Leggyakrabban a háztetőn kerülnek rögzítésre a napelemek. És mivel a leggyakoribb tetőszerkezetek ferde tetősek, ezért a ferde tetős napelem tartószerkezet a leggyakoribb tartószerkezet típus.
Alapvetően ennek is két fajtája van a sínes és a mini sínes tartószerkezet.

A fenti képen egy sínes tartószerkezetet láthatunk. Az elv egyszerű, a telepítés során a szarufák mögötti cserepeket feltolják a telepítők és a szarufákhoz rögzítik a kampókat. Majd ezekre a kampókra rögzítik a a képen is látható két párhuzamos sín rendszert.

És, ha már kampók, akkor megint eljutottunk egy senki által nem érdekelt apró elemhez, ami mégis komoly esztétikai előnyöket vagy hátrányokat hordozhat.
Mert van az olcsóbb fix és van a drágább állítható tetőkampó. Mindkettő ugyanazt a célt szolgálja, stabil kötést biztosít a szarufa és a napelemeket tartó sín között. Viszont a fix kampó ahogy a nevében is van fix, tehát nem állítható. Egy tökéletesen egyenes tetőfelület esetén nem is lehet látni különbséget az eltérő kampók használata esetén.
Viszont az esetek többségében a régebbi épületek tetőfelületei, már nem alkotnak egy tökéletes egyenest. Itt-ott apróbb vagy épp nagyobb hullámok alakulhatnak ki az évtizedek során. És amikor a napelem táblák szép egyenes vonalban felkerülnek egy ilyen tetőre, hirtelen kiemelt fontosságú lesz, hogy fix vagy állítható tetőkampót használt-e a telepítő. Mert fix kampók esetén egy korábban a tetőn alig látható kis hullámot vagy hasat, az egy vonalba rakott napelem táblák erősen felnagyítanak.
Míg az állítható tetőkampókkal a kisebb – pár centis – hullámokat egy lelkiismeretes telepítő kis munkával eltüntethet.
Egy olcsóbb ajánlat esetén mindig érdemes elgondolkodni azon, hogy a telepítő azonos inverter és napelem esetén, mely kis szerelési anyagnál vagy szolgáltatásnál próbálja meg csökkenteni a költséget.
Mini sínes tartószerkezet

A ferde tetős napelem tartószerkezetek kapcsán még meg kell említenünk a mini sínes rendszert. Ezt általában zsindely vagy lemeztető esetén alkalmazzák a telepítő cégek. Ahogy a fenti képen is látható, ebben az esetben nincsenek a végtelenbe futó sín párok. Olyan mintha valaki lenyúlta volna a sínek felét és a maradék sín darabkákat egybe applikálta volna a kampókkal.
Ez egy olcsóbb megoldás a ferde tetős napelem tartószerkezetekre, de ahogy írtuk is, nem minden tetőfelület esetén alkalmazható.
Ferde tetős napelem tartószerkezet esetén, mi az NVSolar-nál elsősorban a német Profiness kiváló minőségű tartószerkezeteit használjuk.
Szerintünk Ön se engedjen a minőségből.